רגל תותבת

רגל תותבת, או פרוטזה, הינה אביזר מכני המשמש כתחליף לאיבר אשר חסר לאדם וממלא את תפקיד האיבר באופן חלקי או מלא. התותב יכול להיות אביזר קוסמטי ואסתטי אשר מסתיר את העובדה כי חסר איבר (כמו במקרה של עין זכוכית) או בתור טכנולוגיה המסייעת לבצע את פעולות האיבר הקטוע (כמו במקרה של יד או רגל תותבת).

הגפיים התותבות משמשות בני אדם עוד מימי קדם וככל שהטכנולוגיה משתפרת כך עולה גם היעילות של הגפיים התותבות, כאשר כיום ניתן למצוא תותבות אשר עובדות באופן המדמה בצורה כמעט מושלמת את הגפה האמיתית. אחד מן התותבים הנפוצים היא רגל תותבת אשר יכולה להחליף קטיעה לאורך הירך או בברך עצמה, לאורך השוק או בקרסול. לרגל תותבת זקוקים אנשים שאיבדו את רגלם עקב תאונה, סכרת, פגם מולד וכו'.

סוגים של רגל תותבת

בשוק התותבות ניתן למצוא מספר סוגים של רגליים תותבות המותאמות לפעילויות השונות :

  • רגל המתאימה להליכה בסביבה עירונית
  • רגל תותבת לסביבה שוחקת רגליים (כמו במדינות עולם שלישי) – זוהי רגל תותבת זולה במיוחד
  • רגל תותבת לספורטאים – הרגל מותאמת לריצה ובעלת טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לבצע פעילות בעצימות גבוהה
  • רגל תותבת קוסמטית אשר נועדה להסתיר את המחסור ברגל

חברת "טכנולג" תשמח לעזור לכם לבחור את הפרוטזה הדרושה לכם מתוך מספר אפשרויות. אנו מציעים גם חלקים חלופיים כמו כפות רגליים וברכיים לפרוטזות יחד עם אביזרים נלווים כמו מנגנוני צלילה, גרבי גדם, ונטילים, מנגנון נעילה, ברכיות, בולמי זעזועים, מפרק סיבובי ועוד.

טכנולג – רגל תותבת לחיים טובים

התותבות של "טכנולג" הן הפתרון האיכותי ביותר עבור אדם המחפש תותבת אשר תעזור לתפקוד שלו ותתרום לאסתטיקה. "טכנולג" מביאים איתם את קדמת הטכנולוגיה ומספקים פרוטזות מתקדמות מהחומרים האיכותיים ביותר. אנו מציעים גם מגוון רחב של חלקי החלפה עבור הפרוטזות כך שתוכלו להתאים אותה לפעילות המועדפת עליכם. נשמח להציע לכם שירות חם ואישי לצד ליווי צמוד ומקצועי בעת ההסתגלות לפרוטזה. לכל שאלה צרו איתנו קשר באינטרנט או בטלפון.

לתיאום פגישת ייעוץ חינם:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ייצור פרוטזות

תהליך של ייצור פרוטזות הינו תהליך מורכב אשר מתבצע בתשומת רב רבה לכל הפרטים הקטנים. זאת על מנת שהפרוטזה המבוקשת

מידע נוסף בנושא

ייצור והתאמה של רגליים תותבות בהתאמה אישית
• הרעיון מאחורי איברים תותבים אינו חדש. למעשה, מאז שהיה צורך באותם פריטים, הם היו נמצאים בשימוש כזה או אחר. בחלוף השנים ולאור התפתחות טכנולוגית מרשימה בתחומים שונים (לרבות אורתופדיה והנדסה), נוכל לראות כי האיברים המלאכותיים כיום, בין אם יד או רגל תותבת, יהיו ברמה גבוהה במיוחד. • קיימים סוגים שונים של רגליים תותבות. כאשר החלוקה ביניהן מתבצעת בהתאמה לאופן הקטיעה, בין אם זו מתבצעת לאורך הירך, בברך עצמה, לאורך השוק או אפילו בקרסול. • מעבר לכך, הודות לאותן התפתחויות מרשימות, ניתן יהיה למצוא רגליים תותבות אשר מתאימות לביצוע פעילויות שונות. בין אם הליכה בסביבה עירונית, פעילות ספורטיבית, רגל תותבת שתפקידה בפן הקוסמטי בלבד ועוד סוגים נוספים. שירותיו של המכון האורתופדי – טכנולוג, מהווים את המענה המקצועי אשר דרוש לאנשים רבים בכל רחבי הארץ. המכון מעניק את שירותיו המקצועיים לכל לקוח בהתאמה אישית עוד משנת 2006 ומתמחה בייצור והתאמה של תותבות לרגליים, התאמת מדרסים, והתאמת מוצרים אורטופדיים מגוונים. המכון משלים את התאמתה של כל פרוטזה בצורה מדויקת לצרכיו ונתוניו הפיזיולוגיים על מנת להבטיח את דרך ההתמודדות הנוחה והמיטבית בהמשך חייכם. לקבלת פרטים נוספים ושירות מקצועי ששם את הצרכים שלכם במרכז, צרו קשר עם טכנולג כבר היום באתר או בטלפון 03-9098148.
רגל תותבת – נקודות שכדאי להכיר
• הרעיון מאחורי איברים תותבים אינו חדש. למעשה, מאז שהיה צורך באותם פריטים, הם היו נמצאים בשימוש כזה או אחר. בחלוף השנים ולאור התפתחות טכנולוגית מרשימה בתחומים שונים (לרבות אורתופדיה והנדסה), נוכל לראות כי האיברים המלאכותיים כיום, בין אם יד או רגל תותבת, יהיו ברמה גבוהה במיוחד. • קיימים סוגים שונים של רגליים תותבות. כאשר החלוקה ביניהן מתבצעת בהתאמה לאופן הקטיעה, בין אם זו מתבצעת לאורך הירך, בברך עצמה, לאורך השוק או אפילו בקרסול. • מעבר לכך, הודות לאותן התפתחויות מרשימות, ניתן יהיה למצוא רגליים תותבות אשר מתאימות לביצוע פעילויות שונות. בין אם הליכה בסביבה עירונית, פעילות ספורטיבית, רגל תותבת שתפקידה בפן הקוסמטי בלבד ועוד סוגים נוספים. • חשוב לציין כי את התאמתה של רגל תותבת מבצע איש מקצוע מיומן אשר לוקח בחשבון את הצרכים והמטרות שלכם ועושה את המירב על מנת להבטיח את השילוב האיכותי ביותר עבור כל אדם באופן אינדיבידואלי.
המקום הנכון לרכישת רגל תותבת
במידה וגם אתם נמצאים בשלב מורכב בחייכם אשר דורש הוספתה של רגל תותבת לחייכם, הרי שהגעתם למקום הנכון. שירותיו של טכנולג – מכון אורטופדי מקצועי ומוביל בתחומו, יהיו אלו אשר יאפשרו לכם להתאים בצורה מדויקת את התותב החדש ולהבטיח את התאמתו של אביזר זה הן בתור פרט קוסמטי ואסתטי והן בתור טכנולוגיה מתקדמת אשר מסייע בביצוע מגוון רחב של פעולות חשובות.
עוד על רגל תותבת
רגל תותבת או פרוטזה הינה אביזר מכנה שנועד להחליף איבר חסר ולמלא את תפקידו. רגל תותבת מחליפה את הרגל החברה, כאשר תותב או פרוטזה מסוג זה, עשויים להיות אביזר אסתטי המחפה על החיסרון וכן אביזר פונקציונלי המאפשר לבעליו לתפקד בצורה טובה כמו לפני הפציעה. פרוטזות לרגליים משמשות אנשים שנולדו עם נכות וכן אנשים שנפצעו במהלך חייהם. הייעוד של הרגל התותבת הינו לאפשר לאדם קטוע רגל לתפקד באופן דומה לכל אדם אחר. ישנם כמה סוגים של רגל תותבת המסווגים בהתאם לתפקוד של האדם הנכה ואורך הגדם. ניתן למצוא פרוטזות במגוון אורכים: פרוטזה לקטיעה תחת כף הרגל, רגל תותבת לקטיעה מהברך, פרוטזה לקטיעה מהירך ורגל תותבת לקטיעה מהאגן. תהליך התאמת רגל תותבת הינה מדויקת ומבוססת על המאפיינים והצרכים האישיים והספציפיים של האדם העתיד לעשות שימוש בה. טכנולג מתמחה בכל הנוגע לרגל תותבת.
הסוגים והשימושים של רגל תותבת
סוג הרגל התותבת הנפוץ ביותר הינו פרוטזה לרגל המיועדת להליכה עירונית, סוגים נוספים הינם רגל תותבת להליכת שטח, רגל תותבת לריצה, פרוטזה לצלילה ועוד. עולם הרפואה המודרני והטכנולוגיות החדשות בתחום הנדסת אנוש, יוצרים הבנה אנטומית ברמת דיוק גבוהה ביותר של גוף האדם ואופן הפעולה של האיברים השונים. הבנה זו הביאה בשורה חדשה של ממש לאנשים שאיבדו את רגלם כתוצאה מתאונה וכן למי שנולדו ללא רגליים. אנשים המתנהלים בכיסא גלגלים הינם נכים שנזקקים לעזרה של הזולת בביצוע פעולות פשוטות ובסיסיות בחיי היומיום ולמעשה מדובר באובדן של העצמאות והחופש האישיים. ללא ספק, סביבת החיים אינה מותאמת לאנשים המתניידים באמצעות כיסא גלגלים ומשום כך, המענה הטוב ביותר למי שאיבדו את רגליהם הינו התאמת רגל תותבת שתאפשר להם לקום מכיסא הגלגלים, לעמוד באופן עצמאי ואף לצעוד. רגל תותבת מאפשרת לאדם מוגבל לשוב ולהיות עצמאי ולחוש שליטה וחופש.
מכון אורתופדי מוביל ומקצועי
חברת טכנולג הוקמה בשנת 2003 ומתמחה בייתור והתאמה של פרוטזות לרגליים, התאמת מדרסים ומוצרים אורתופדיים שונים. צוות המומחים שלנו יעניק לכם יחס אישי ויגרום לכם לחוש בבית וזאת תוך הקפדה על מקצועיות, שירות איכותי ואמינות.