סוגי פרוטזות לרגליים

פרוטזה או לחלופין נקראת גם תותבת היא אביזר מלאכותי התופס את מקומו הפיזי של איבר החסר בגוף וממלא את מקומו של האיבר החסר. תפקידה של הפרוטזה לרגל מהווה תחליף תפקודי ו/או תחליף קוסמטי עד כמה שאפשר ולהכניס לשגרה את הקטוע כמה שיותר מהר כדי שיחזור לחיים נורמאליים כמו לפני הקטיעה.

יש כאן גם היבט פסיכולוגי ונפשי שהרי הדימוי העצמי של הקטוע יורד וע"י הרכבת פרוטזה אפשר לתת לו בטחון עצמי גם בהיבט הנפשי וגם קוסמטי.

פרוטזות לרגל מסווגות עפ"י תפקודן והן עפ"י אורכו של הגדם. יש פרוטזות שמחליפות רגל שנקטעה מעל הברך ויש כאלו שמחליפות רגל שנקטעה מתחת לברך או בברך עצמה, יש כאלו בכף הרגל ואף דרך האגן.

סוג הפרוטזה הנפוצה היא זו שעפ"י תפקוד מותאמת להליכה בסביבה עירונית. סוגים אחרים של פרוטזה לרגל היא זו שעפ"י תפקוד מתאימה ללכת בשטח לא ישר בשילוב עם כפות רגליים שמתאימות את עצמן לפני השטח. כמו כן, יש פרוטזות לרגל שמתאימות לריצה, לרחצה ולצלילה.

פרוטזות לרגל באות להחליף איבר שנקטע כתוצאה ממחלה (סכרת או כלי דם), כתוצאה מחבלה, תאונת דרכים או כאלו שנולדו עם פגם מולד.

בטכנולג תוכלו למצוא את מגוון הפרוטזות המשוכללות והעדכניות שיש היום בכל העולם בענף האורתופדיה. בעזרת מכשור מתקדם, טכנולוגיה וידע שנרכש בהשתתפות בסמינרים בארץ ובחו"ל ובסדנאות שונות, הלקוח מקבל את הפרוטזה המתאימה לו ביותר הן מבחינה תפקודית והן מבחינה קוסמטית כדי לחזור לחיים רגילים כפי שהיה רגיל לפני הקטיעה.

סוגי פרוטזות

פרוטזה סיימס

פרוטזה סיימס מותאמת לקטיעה דרך הקרסול. כאן הגדם הוא מאד ארוך לכן בפרוטזה סיימס האתגר הוא גם של טכנאי הפרוטזות. בפרוטזה סיימס בגל לאורך הגדם יש מנוף רב כדי לשלוט על הפרוטזה. בד"כ הכניסה לפרוטזה סיימס נעשית דרך חלון  מיוחד המאפשר את החלקת הגדם לתוך הפרוטזה.חשובה מאד הבחירה של כף הרגל כיוון שהפרש הגובה בין קצה הגדם לרצפה מאד קטן. אנו בטכנולג נדאג להתאים את סוג כף הרגל ממיטב היצרנים המתאימה ביותר לאורך הגדם.

פרוטזה לרגל מתחת לברך

פרוטזה מתחת לברך היא לקטיעה  שנעשתה דרך עצם השוק(tibia). לפרוטזה מתחת לברך יש הרבה וריאציות החל מפרוטזה עם בית גדם פילייט שזהו סוג של גומי רך,פרוטזה מתחת לברך המשולבת עם רצועות, פרוטזה מתחת לברך עם קורסט ופרוטזה עם שרוול סיליקון עם נעילה או עם וואקום. כמובן שבטכנולג עושים גם פרוטזה מתחת לברך מיוחדת לרחצה , צלילה, ולספורט.

פרוטזה לרגל דרך הברך

פרוטזה דרך הברך היא לקטיעה  שנעשתה דרך פיקת הברך כשעצם הירך נשארת קיימת. פרוטזה מתחת לברך המשולבת עם  חלון מיוחד המפשר החלקת הגדם לתוך הפרוטזה כמובן שבטכנולג עושים גם פרוטזה דרך הברך מיוחדת לרחצה , צלילה, ולספורט.

פרוטזה לרגל מעל הברך

פרוטזה מעל הברך (AK) היא לקטיעה שנעשתה דרך עצם הירך(femor). לפרוטזה מעל הברך חשיבות רבה בסוג הברכיים וכפות הרגליים שישולבו בה כיוון שהמאמץ להפעלת הפרוטזה גדול מאד. כיום יש הרבה סוגיי בירכיים הנותנים מענה כמעט לכל סוג של פעילות החל מקטועים שפעילותם נמוכה ועד כאלו עם פעילות גבוהה. כמו כן שילוב נכון של סוג כף הרגל .שילוב של של רכיבים אלו נותנים מענה טוב כדי לתפקד בצורה נאותה בחיי היום יום של הקטוע. את בתי הגדם מעל הברך ניתן לשלב עם חגורות אגן, וואקום או תלייה מסוג שטלוק.

לתיאום פגישת ייעוץ חינם:

בוחרים באיכות חיים גבוהה עם פרוטזה חדשה
אובדן של גפה מהווה משבר מורכב אשר משפיע על כל היבט בחייו של האדם. הדרך להתגבר על מצב זה והתמודדות עמו עוברת בשיקום לצד שימוש בפרוטזה. בכך למעשה גם אתם יכולים לשנות את חייכם מן הקצה לקצה ולשוב ליהנות מהחיים הודות למקצועיותו של טכנולג - מכון אורטופדי. הבטיחו את איכות החיים הגבוהה ביותר וצרו קשר עם המכון כבר היום לקבלת מענה מקצועי וקביעת תאריך לתחילת תהליך ההתאמה של הפרוטזה.
כיצד מתבצעת התאמה פרוטזה מתחת לברך למטופל?
כאמור, על מנת שהמטופל יוכל ליהנות מנוכחותה של פרוטזה מתחת לברך, חשוב יהיה לוודא כי היא מתאימה לו בצורה מדויקת. התאמה זו מתבצעת בנקודות הבאות: ● נציגי המכון יתחילו את התהליך כשלושה חודשים לאחר הקטיעה. פרק זמן זה נחוץ על מנת שהגלד יגליד ויתחיל להתכווץ. ● על תהליך התאמת הפרוטזה יהיה אחראי טכנאי מוסמך אשר פועל במסגרתו ומטעמו של מכון אורטופדי. הוא יהיה זה אשר ידריך את המטופל בדרכי החבישה של הגדם, בחינת צרכיו והענקת הסבר לגבי התהליך שעומד בפניהם ומה צפוי במהלך תקופת התאמה זו. ● הטכנאי, המטופל והרופא שלו, מחליטים בנוגע לסוג התותבת המתאימה ביותר לצרכי המטופל בהתאמה לנקודות הבאות: ○ מיקום הכריתה משפיע על סוג הפרוטזה הדרושה לכם (מעל / מתחת לברך) ○ יכולותיו של המטופל בהפעלת הגדם ○ יופי ואסתטיקה הפרוטזה ○ השימושים הפונקציונליים שעל הפרוטזה יהיה למלא ○ צורכי המטופל ○ ועוד…
פרוטזה מתחת לברך
פרוטזה מתחת לברך הינה איבר מלאכותי אשר ממלאה את מקומו הפיזי של החלק החסר בגפה. על מנת להבטיח את התאמתה של פרוטזה מתחת לברך לצרכים שלכם, מומלץ יהיה להיעזר בשירותיו של המכון האורתופדי - טכנולג. החברה נוסדה בשנת 2003 על ידי אבי טלמור ומיכה חייט, אשר חולקים ידע וניסיון של כ 40 שנה בתחום האורתופדיה. אנו מקפידים על שיתוף פעולה מסור עם החברות המובילות בעולם בתחום האורתופדיה ומתמחים בפרוטזות לרגליים והתאמת מדרסים לכל אדם ואדם.
פרוטזה מעל הברך גם לפעילות ספורטיבית
במידה וגם אתם עברתם מחלה או תאונה אשר סופה בקטיעה, אתם כבר יודעים עד כמה העולם עשוי להיראות עגום ברגעים הקשים הללו. פניה אל טכנולג – מכון אורטופדי, תהיה זו שתעניק לכם את האפשרות להיעזר בשירותיו של מומחה בתותבות אשר יסייע בהתאמה של הפרוטזה לכל שימוש וצורך שלכם. גם אם אתם עדיין חולמים על חזרה לריצה או שחיה, דעו כי הצוות המקצועי של חברתנו יעשה את כל הניתן על מנת לסייע לכם בהגשמת החלום והחזרה לפעילות ספורטיבית כמו גם יומיומית.
פרוטזה מעל הברך – חוזרים לפעילות
פרוטזה מעל הברך מספקת מענה איכותי עבור שני צרכים עיקריים – היא מהווה תחליף תפקודי כמו גם תחליף אסתטי לחלק הקטוע של הגפה. השילוב של שני תפקידים אלו מאפשר לאנשים רבים לשוב ולהתנהל בצורה נוחה ויעילה יותר במהלך מגוון רחב של פעולות בחיי היומיום. חשוב להבין כי קטיעה מעל הברך מהווה מצב מורכב אשר עשוי להגביל את תפקודו של אדם והיכולת שלו להתמודד עם מגוון פעולות יומיומיות, מורכבות ופשוטות גם יחד. חזרה לשגרה בה ישוב חופש התנועה שלכם ולא יאלץ אתכם להתמודד עם כאבים מיותרים או ידרוש מאמצים רבים מידי להפעלה של הפרוטזה בצורה אפקטיבית. טכנולוגיה מרשימה בתחום הביאה לתכנון ויצירתן של בוגי ברכיים שונות אשר מספקות את המענה הנחוץ לכל סוג של פעילות. שילוב של ברך מכנית נכונה לצד סוג כף הרגל המתאים יספק את המענה המתאים לשם תפקוד בצורה נאותה בחיי היום יום של קטוע הרגל.
פרוטזה מעל הברך
קטיעת רגל מעל הברך עשויה להוות משבר משמעותי בחייהם של אנשים רבים. הקושי מתבטא בפעולות יומיומיות שונות ואף בתחושת האובדן האישית. דרך ההתמודדות עם מצב מורכב זה עוברת בשיקום לצד התאמת פרוטזה מעל הברך אשר תסייע בפעולות יומיומיות שונות. טכנולוג – מכון אורטופדי, עומד לשירותכם בכל ומספק את הסיוע הדרוש להתאמת הפרוטזה בצורה מושלמת לצרכים האינדיבידואליים שלכם. תהליך התאמה זה יתבסס על מאפייניו וצרכיו של האדם לו מיועדת הפרוטזה.
עוד על פרוטזה מעל הברך
פרוטזה מעל הברך מהווה פתרון אורתופדי מתקדם התורם באופן משמעותי לשיפור אורח ואיכות החיים של בעלי מוגבלויות ומי שעבר קטיעת רגל מעל לברך כתוצאה מתאונה, מחלה או מום מולד. האתגר המשמעותי ביותר כאשר מדובר בקטיעה מעל לברך, הינו החלפה של פעולת הברך. הברך הינה מפרק שמחבר בין הירך לשוק. הברך מאפשרת תנועה צירית וסיבובית מוגבלת שקיים קושי לשחזר אותן, אולם באמצעות פרוטזה מתקדמת בהתאמה אישית, בהחלט ניתן להגיע לתוצאה טובה המאפשרת למטופל להתנייד באופן עצמאי, להשתקם ולהשיב לעצמו את תחושת הביטחון העצמי. בטכנולג ישמחו לייעץ לכם בנושא.
היתרונות והשימושים של פרוטזה מעל הברך
על מנת לייצר אלטרנטיבה איכותית ואפקטיבית למפרק הברך, הושקעו מאמצים הנדסיים עצומים שהובילו לייצור פרוטזה מעל לברך הכולל מפרק תותב שמשחזר את פעולת הברך בצורה טובה ומאפשר לבצע כיפוף ברגל התותבת כאשר היא מונפת ולהינעל. לאורך השנים, תחום המפרקים והפרוטזות התותבים התפתח והתקדם וכיום ניתן למצוא פרוטזות מסוגים שונים עם ברכיים ממוחשבות שמשלבות בתוכם צלינדר הידראולי עם מיקרופרוססור. ישנם כיום גם ברכיים שניתן להיכנס איתם למים וכמו כן ברכיים שמותאמות גם לריצה. דבר מאד חשוב הוא נושא התאמת בית בגדם לגדם וישנם כמה שיטות תלייה כמו וואקום ושטלוק. התאמה מדויקת וטובה היא המפתח להצלחה ולתפקוד מלא של הקטוע. פרוטזה מעל הברך מאפשרת יחד עם ברך שמותאמת בצורה אופטימלית לצרכיו של המשתמש תותבת לנוע, להתנייד, ללכת ואף לרוץ בצורה עצמאית ולהשיב לעצמם את תחושת החופש ואת הביטחון העצמי.
איכות החיים משופרת עם פרוטזה מעל הברך
הברך מהווה חלק מרכזי בפרוטזה מעל לברך וישנם כמה משפחות של סוגי ברכיים: מכניות, פנאומטיות, הידראוליות ואף ברכיים ממוחשבות. בקרה זו מתבצעת בהתאם לסוג ולאופי ההליכה של המטופל. מדובר בפתרון איכותי המספק נוחות, משפר ומשדרג את איכות ורמת החיים של המטופל. האפשרות לשוב לעמוד, ללכת ואף לרוץ, מהווה מפתח בתהליך השיקום ותורמת הן מבחינה פונקציונלית וגופנית והן מבחינה נפשית ורגשית. ייצור ושיווק מוצרים אורתופדיים מתקדמים חברת טכנולג הינה חברה וותיקה ומובילה בתחום ייצור ושיווק מוצרים ופתרונות אורתופדיים איכותיים ומתקדמים בהתאמה אישית לצרכי המטופל. בין שלל מוצרינו תוכלו למצוא: מדרסים מכל הסוגים, כל סוגי הפרוטזות לגפיים תחתונות, ומגוון גדול של מוצרי מדף אורטופדיים. אנו עומדים לשירותכם בכל שאלה, בקשה והזמנה ונשמח להעניק לכם מענה מקצועי ביחס אישי, אחריות ואמינות.
על פרוטזה מתחת לברך
פרוטזה מתחת לברך מיועדת לשימוש לאחר קטיעה שבוצעה דרך עצם השוק. סוג זה של פרוטזה כולל כמה ווריאציות ודגמים בעלי אחיזה שונה העשויים ממגוון חומרי גלם. פרוטזה או תותבת מתחת לברך הינה איבר מלאכותי הממלא את התפקדי והמקום הפיזיים של החלק החסר בגפה. בין אם שמדובר בקטיעה כתוצאה מתאונה קשה, ממחלה מולדת או כזו שנוצרה, הרי הפרוטזה מהווה תחליף ראוי, איכותי ואפקטיבי הן מבחינה תפקודית והן מבחינה קוסמטית שיאפשר לשוב לשגרת חיים ולניהול אורח חיים תקין ונורמלי ככל הניתן. הפרוטזה מהווה אמצעי ופתרון בעלי חשיבות ותרומה רבה בתהליך השיקום של המטופל גם מבחינה נפשית ורגשית וכמובן מבחינת היכולת והאפשרות לחוש עצמאות והיכולת לנוע ולהתנייד ממקום למקום. לייעוץ והתאמה פנו אל טכנולג.
החשיבות של פרוטזה מתחת לברך
התאמת פרוטזה מתחת לברך מתבצעת לאחר אבחון מקצועי ולקיחת מידות מדויקות וכמובן שהיא תותאם בצורה אופטימלית לצרכים ולדרישות האישיים שלכם. לאחר התאמת הפרוטזה, תזדקקו לתקופת הסתגלות, אולם בזכות הטכנולוגיה המתקדמת תוכלו לחזור לתפקד ברמה ובצורה כמעט זהה לתפקודכם טרם הקטיעה והטראומה. ישנם כמה סוגי פרוטזות לרגליים, שחלקן מותאמות לספק מענה אסתטי בלבד ואחרות מותאמות לביצוע פעילויות שונות: הליכה שחייה ואף ריצה מאומצת. בבואכם לבחור פרוטזה מתחת לברך, חשוב להקפיד שלא להתפשר על איכות ומקצועיות ולרכוש כזו אך ורק אצל חברה בעל ניסיון, מוניטין ומומחיות בתחום. תותבת מתחת לברך, ללא ספק, משנה את חייהם של קטועי גפיים ומאפשרת להם להשתקם ולשוב לנהל חיים נורמליים עם ביטחון עצמי, חופש ועצמאות.
מומחים בפרוטזות מתחת לברך
חברת טכנולג מתמחה בייצור ושיווק של פתרונות ומוצרים אורתופדיים מתקדמים ואיכותיים המותאמים באופן אישי לצרכי המטופל ומצבו. צוות המומחים שלנו יעניק לכם שירות ומענה מקצועיים ואיכותיים ביחס אישי, אחריות ואמינות. בין מגוון המוצרים שאנו מספקים, תוכלו למצוא: פרוטזות לרגליים – מעל ומתחת לברך, מדרסים לדורבן, מגני ברכיים, גב ומרפקים ועוד. בכל שאלה, בקשה והשמנה אנו עומדים לשירותכם ונשמח לשתף פעולה בדרך לשיקום מלא, שיפור איכות החיים וניהול שגרת חיים תקינה ונורמלית.

פרוטזה מתחת לברך נועדה לשימוש לאחר קטיעה שנעשתה דרך עצם השוק. לסוג זה של פרוטזה ישנן ווריאציות שונות ודגמים בעלי יכולות אחיזה שונות או העשויות מחומרים מגוונים. בחברת טכנולג – מכון אורטופדי תוכלו למצוא גם פרוטזות המיועדות לרחצה, צלילה וספורט. אין דבר שיכול לעצור אתכם באם אתם מאמינים בעצמכם. נשמח לקחת חלק מהתהליך שיחזיר לכם את העצמאות שלכם.

פרוטזה מתחת לברך

פרוטזה מתחת לברך – חזרה לשגרה

פרוטזה מתחת לברך, או תותבת מתחת לברך, היא איבר מלאכותי אשר ממלא את מקומו הפיזי של החלק החסר של הגפה. בין אם מדובר במצב לאחר קטיעה, מחלה או עקב מחלה מולדת, התותבת יכולה להוות תחליף תפקודי וקוסמטי על מנת לאפשר לכם לחזור לשגרת חייכם במהרה.

גם לאחר התאמה של הפרוטוזה באופן מדויק לדרישות והצרכים שלכם, ייתכן ותזדקקו לתקופת הסתגלות מסוימת. אך זכרו כי בעזרתה של הטכנולוגיה המתפתחת ולא עוצרת לרגע, הפרוטזה מסוגלת לאפשר לכם לחזור ולתפקד בצורה כמעט זהה לתפקוד לפני הקטיעה.

ישנם סוגים שונים של פרוטזות, כאשר פרוטזות הגפיים הן פונקציונליות ומאפשרות לכם לבצע פעולות שונות. זאת בעוד שפרוטזות אחרות נועדו לאסתטיקה בלבד. חשוב כי את הבחירה וההתאמה תבצעו בהתאם לרמת העומס הצפוי להפעלה על הפרוטזה ובהתאם למגבלות התקציב שהוגדר מראש למשימה זו.

מציאת הפרוטזה הנכונה

במידה והחלטתם לרכוש פרוטזה מתחת לברך, הרי שתחילה עליכם למצוא את החברה המתמחה בתחום ספציפי זה. לשם כך תוכלו ליצור קשר עם טכנולג – מרכז אורטופדי, אשר פעילים בתחום משנת 2006, והמייסדים בעלי וותק של מעל ארבעה עשורים בתחום האורטופדיה. אנו מתמחים  בייצור והתאמת פרוטזות לרגליים, התאמת מדרסים, והתאמת מוצרים אורטופדיים שונים. לכל אדם יש את הצרכים והדרישות האישיות שלו, על כן עוד לפני תחילת העבודה נשמח להקשיב לכם על מנת להבין את הצרכים שלכם ולהתאים את המוצר המדויק עבורכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך