מדרסים לפלטפוס

אחת הבעיות הנפוצות של דפורמציה ברגל היא פלטפוס, כלומר כף רגל שטוחה. הפלטפוס מאופיין בקשת אורכית נמוכה של כף הרגל אבל באה במגע מלא עם המשטח, כלומר לכף הרגל אין את צורת הקשת הסטנדרטית. תפקידם של המדרסים הוא למלא את החלל הנמצא תחת הקשת, לתמוך בקשת האורכית ולאפשר לה לקבל את הצורה הדרושה למגע נכון עם המשטח. שיפור מנח כף הרגל הוא האמצעי הטוב ביותר עבור הסובלים מפלטפוס להורדת כאבים הכרוכים בהליכה, ריצה ופעילות אחרת אשר יוצרת עומס על כף הרגל.

מידת התיקון הנדרשת בין אדם לאדם היא שונה ותלויה במידת החומרה של הפלטפוס. על מנת לבחור במדרס הנכון מתוך מגוון מדרסים תוכלו להיוועץ עם המומחים של "טכנולג".

מדרסים לפלטפוס

סוגי מדרסים לפלטפוס

סוג המדרס נבחר בהתאם לסוג הפלטפוס ובהתאם לסוג הפעילות בה עוסק המטופל :

  • פלטפוס גמיש - כאשר יש תנועה טובה של הקרסול וכף הרגל. במידה ולא מופעל לחץ על כף הרגל ניתן לראות את הקשת וכאשר מופעל משקל על כף הרגל ניתן לראות קשת נמוכה עד נמוכה מאד. בפלטפוס מסוג זה ניתן לתקן את הקשתות ומומלץ להשתמש במדרס רב שכבתי.
  • הסוג השני הוא פלטפוס קשיח בו תנועת הקרסול וכף הרגל מוגבלת. הקשת הינה שטוחה גם במצב של עומס על הרגל וגם ללא עומס. הטיפול נעשה בעזרת מדרס ביו-מכני קשיח על מנת לספק את התמיכה הדרושה לכף הרגל.
  • ישנם מדרסים לפלטפוס המיועדים גם לספורטאים המאפשרים להתאים עבורם מדרס מיוחד עבור סוג הפעילות בה הם עוסקים. הדבר עוזר בהקלת הכאבים ומאפשר להמשיך לעסוק בפעילות תוך מניעת נזקים עתידיים.

טכנולג – מדרסים לפלטפוס בהתאמה אישית

פלטפוס וקשת גבוהה בכף הרגל מובילים לכאבים קלים במקרה הטוב ולחוסר יכולת לבצע פעילויות שונות במקרה הרע. על מנת לטפל בבעיה בהקדם הגיעו עוד היום אל "טכנולג" ותנו למומחים שלנו לספר לכם כיצד ניתן לטפל בבעיה. נשמח להסביר לכם מהו ההבדל בין מגוון המדרסים המוצעים לכם. אנו מציעים גם פרוטזות לקטועי גפיים ומספקים שירות עבור ספורטאים פרא-אולימפיים המתחרים ברמות תחרותיות.

לתיאום פגישת ייעוץ חינם:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

ייצור פרוטזות

תהליך של ייצור פרוטזות הינו תהליך מורכב אשר מתבצע בתשומת רב רבה לכל הפרטים הקטנים. זאת על מנת שהפרוטזה המבוקשת