סוגי פרוטזות לרגליים

פרוטזה או לחלופין נקראת גם תותבת היא אביזר מלאכותי התופס את מקומו הפיזי של איבר החסר בגוף וממלא את מקומו של האיבר החסר. תפקידה של הפרוטזה לרגל מהווה תחליף תפקודי ו/או תחליף קוסמטי עד כמה שאפשר ולהכניס לשגרה את הקטוע כמה שיותר מהר כדי שיחזור לחיים נורמאליים כמו לפני הקטיעה.

יש כאן גם היבט פסיכולוגי ונפשי שהרי הדימוי העצמי של הקטוע יורד וע"י הרכבת פרוטזה אפשר לתת לו בטחון עצמי גם בהיבט הנפשי וגם קוסמטי.

פרוטזות לרגל מסווגות עפ"י תפקודן והן עפ"י אורכו של הגדם. יש פרוטזות שמחליפות רגל שנקטעה מעל הברך ויש כאלו שמחליפות רגל שנקטעה מתחת לברך או בברך עצמה, יש כאלו בכף הרגל ואף דרך האגן.

סוג הפרוטזה הנפוצה היא זו שעפ"י תפקוד מותאמת להליכה בסביבה עירונית. סוגים אחרים של פרוטזה לרגל היא זו שעפ"י תפקוד מתאימה ללכת בשטח לא ישר בשילוב עם כפות רגליים שמתאימות את עצמן לפני השטח. כמו כן, יש פרוטזות לרגל שמתאימות לריצה, לרחצה ולצלילה.

פרוטזות לרגל באות להחליף איבר שנקטע כתוצאה ממחלה (סכרת או כלי דם), כתוצאה מחבלה, תאונת דרכים או כאלו שנולדו עם פגם מולד.

בטכנולג תוכלו למצוא את מגוון הפרוטזות המשוכללות והעדכניות שיש היום בכל העולם בענף האורתופדיה. בעזרת מכשור מתקדם, טכנולוגיה וידע שנרכש בהשתתפות בסמינרים בארץ ובחו"ל ובסדנאות שונות, הלקוח מקבל את הפרוטזה המתאימה לו ביותר הן מבחינה תפקודית והן מבחינה קוסמטית כדי לחזור לחיים רגילים כפי שהיה רגיל לפני הקטיעה.

סוגי פרוטזות

פרוטזה סיימס

פרוטזה סיימס מותאמת לקטיעה דרך הקרסול. כאן הגדם הוא מאד ארוך לכן בפרוטזה סיימס האתגר הוא גם של טכנאי הפרוטזות. בפרוטזה סיימס בגל לאורך הגדם יש מנוף רב כדי לשלוט על הפרוטזה. בד"כ הכניסה לפרוטזה סיימס נעשית דרך חלון  מיוחד המאפשר את החלקת הגדם לתוך הפרוטזה.חשובה מאד הבחירה של כף הרגל כיוון שהפרש הגובה בין קצה הגדם לרצפה מאד קטן. אנו בטכנולג נדאג להתאים את סוג כף הרגל ממיטב היצרנים המתאימה ביותר לאורך הגדם.

פרוטזה לרגל מתחת לברך

פרוטזה מתחת לברך היא לקטיעה  שנעשתה דרך עצם השוק(tibia). לפרוטזה מתחת לברך יש הרבה וריאציות החל מפרוטזה עם בית גדם פילייט שזהו סוג של גומי רך,פרוטזה מתחת לברך המשולבת עם רצועות, פרוטזה מתחת לברך עם קורסט ופרוטזה עם שרוול סיליקון עם נעילה או עם וואקום. כמובן שבטכנולג עושים גם פרוטזה מתחת לברך מיוחדת לרחצה , צלילה, ולספורט.

פרוטזה לרגל דרך הברך

פרוטזה דרך הברך היא לקטיעה  שנעשתה דרך פיקת הברך כשעצם הירך נשארת קיימת. פרוטזה מתחת לברך המשולבת עם  חלון מיוחד המפשר החלקת הגדם לתוך הפרוטזה כמובן שבטכנולג עושים גם פרוטזה דרך הברך מיוחדת לרחצה , צלילה, ולספורט.

פרוטזה לרגל מעל הברך

פרוטזה מעל הברך (AK) היא לקטיעה שנעשתה דרך עצם הירך(femor). לפרוטזה מעל הברך חשיבות רבה בסוג הברכיים וכפות הרגליים שישולבו בה כיוון שהמאמץ להפעלת הפרוטזה גדול מאד. כיום יש הרבה סוגיי בירכיים הנותנים מענה כמעט לכל סוג של פעילות החל מקטועים שפעילותם נמוכה ועד כאלו עם פעילות גבוהה. כמו כן שילוב נכון של סוג כף הרגל .שילוב של של רכיבים אלו נותנים מענה טוב כדי לתפקד בצורה נאותה בחיי היום יום של הקטוע. את בתי הגדם מעל הברך ניתן לשלב עם חגורות אגן, וואקום או תלייה מסוג שטלוק.

לתיאום פגישת ייעוץ חינם:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

בית גדם גמיש PROTHEFLEX

בית גדם גמיש PROTHEFLEX https://www.youtube.com/watch?v=JCqv1d3LqBIhttps://www.youtube.com/watch?v=TnzbepAoqSkhttps://www.youtube.com/watch?v=HPHVg1JA4BA תיאור PROTHEFLEX הינו בעצם פוליאוריתן גמיש שמשמש לבניית בתי גדם לתותבות מכל הסוגים, ידיים, רגליים,

ייצור פרוטזות

תהליך של ייצור פרוטזות הינו תהליך מורכב אשר מתבצע בתשומת רב רבה לכל הפרטים הקטנים. זאת על מנת שהפרוטזה המבוקשת

פרוטזה לספורט וריצה

פרוטזה לספורט וריצה היא אחת התוצרים המתקדמים ביותר של ההתפתחויות הטכנולוגיות של השנים האחרונות. פיתוחים שונים בתחום הובילו ליצירת פרוטזות

מדרסים לדורבן ברגל

דורבן הוא לא רק מכרסם קוצני נפוץ, זהו השם העממי לדלקת המתפתחת בסמוך לעקב על רקמה המתוחה כמיתר לאורך הקשת