פרוטזות וסדים לבעלי חיים

כשפנו אלינו וטרינרים, בעלי חיות מחמד ובעלים של חיות משק בבקשה למצוא להם פתרונות אורתופדים, החלטנו להסיר את הכפפה, ללמוד את הנושא לעומק וליישם את הידע שיש לנו מהרבה שנות ניסיון בבניית פרוטזות וסדים לאנשים.

כמו שהלקוחות שלנו יוצאים בסוף מרוצים וחוזרים לשגרה אליה היו רגילים לפני הקטיעה, כך אנו יוצרים באהבה פרוטזות וסדים לבעלי חיים, במטרה שיחזרו לשגרה ויהיו שמחים כמו שאר בעלי החיים.

תחום הפרוטזות והסדים לבעלי חיים אינו מפותח בארץ ואנו החלטנו להיות החלוצים בתחום וכרגע עם המעט שעשינו היו לנו הצלחות רבות.

אנו משתפים פעולה עם וטרינרים לחיות מחמד וגם וטרינרים לחיות משק גדולות ולומדים את הנושא ברצינות רבה. כל הלמידה שלנו היא למעשה תוך כדי עבודה ועם הזמן אנו צוברים ניסיון ורואים מה הכי נכון לכל בעל חיים בצורה פרטנית.

המטרה שלנו בעת בניית הפרוטזה/סד היא לתת תמיכה ונוחות מרבית יחד עם עיצוב חדשני ומעניין וכל זאת כדי להפחית כאבים או עיוותים שונים.

לאורך כל השנים יצאו מחקרים שאומרים שכתוצאה מאיבר חסר נוצרו תוצאות מצערות כמו קריסה של הקרפוס או הטרסוס, פציעות PCL/ACL, כאבי צוואר כרוניים, כאבי גב, בעיות שרירים וכיו"ב, כל אלה יכולים לקצר את חייו של בעל החיים עם איבר חסר או פגוע.

טיפול ותחזוקה

הטיפול בגדם הוא הכרחי מאוד ודורש תשומת לב ותחזוקה יומיומית.

יש לבדוק את הגדם או האיבר הפגוע שאין גירויים או פצעים על העור כתוצאה מלבישה של הפרוטזה/סד.

אין בשום פנים ואופן לשים את הפרוטזה/סד לאורך כל היום אלא לעשות זאת בהפסקות ובהדרגה.

הפרוטזה/סד חייבים להיות נקיים ובמצב תקין בכל עת.

שיקום ולימוד הליכה

כשבני האדם מקבלים פרוטזה הם עוברים שיקום מקצועי ללימוד הליכה ולומדים כיצד להשתמש בתותבת.אותו הדבר חייבים לעשות עם בעל החיים שלכם.

רוב בעלי החיים מסתגלים במהירות לפרוטזה או למכשיר ויהיו גם כאלה שיתחילו מיד ללכת או לרוץ, יחד עם זאת יהיו כאלה שייקח להם יותר זמן הסתגלות.

על כולם ללמוד כמה מיומנויות בסיסיות כמו:

  • הכרת הקרקע דרך הפרוטזה\סד
  • ללמוד לעבור דרך מכשולים.
  • ישיבה.
  • קימה.
  • עליה וירידה במדרגות.
  • כניסה ויציאה מרכב ועוד..

הדרך הטובה והיעילה ביותר לעבוד היא עם פיזיותרפיסט או וטרינר שיקום מוסמך שיעזור לבעל החיים שלכם להסתגל למכשיר במהירות ובצורה הטובה ביותר.

למי מתאימה הפרוטזה

לא כל בעלי החיים הם מועמדים טובים לפרוטזה, הכל תלוי בגובה הקטיעה.

יש מספר עובדות שיגרמו לכך שבעל החיים שלכם יהיה מועמד טוב לפרוטזה, וישנן דרישות מסוימות כדי שהפרוטזה תהיה פונקציונלית.

בעולם הווטרינרי יש כיום נטייה  להסיר את כל האיבר כולו גם כאשר לפעמים אין צורך בכך. חלק מהווטרינרים עדיין לא מודעים לכך שיש פתרון פרוסתטי.

השאיפה שלנו שהווטרינרים יתייעצו עם מומחה לבניית פרוטזות על גובה הקטיעה טרם הניתוח וכך יהיה אפשר להבטיח התאמה טובה של הפרוטזה.

ישנן כמובן סיבות רפואיות מסוימות מדוע קטיעה של כל האיבר היא הכרחית אבל כשזה לא המקרה אז אנחנו כמו הורים צריכים לדבר עם הווטרינר לפני הניתוח לעשות תאום ציפיות כדי לתת את הסיכוי הטוב ביותר להצלחה עם הפרוטזה.

התאמת הפרוטזה לבעל החיים

תותבת אינה מוצר מדף והדבר מצריך מעורבות של המטופל, הווטרינר וטכנאי הפרוטזות.

כל המכשירים דורשים זמן התאקלמות.

אנחנו יודעים את הסיבה ששמים את הפרוטזה על בעלי החיים שלכם, אבל הם לא יודעים למה, לכן צריכים לקחת את הזמן להציג בפניהם את הפרוטזה/סד ולוודא שהם מזהים את זה כמשהו חיובי.

למרות שהמכשיר מותאם אישית לבעל החיים, עדיין זה חפץ זר ונצטרך לבצע מספר התאמות כדי לקבל את התוצאה המושלמת.

לאחר שהפרוטזה או הסד יהיו מותאמים טוב נוכל לעבוד איתם לאט לאט ובהדרגה.

אתם ובעלי החיים שלכם עומדים לצאת לדרך טיפולית מרגשת ואנו זוכים להיות השותפים שלכם לאורך כל המסע.

בהצלחה!

למידע נוסף ויעוץ חינם השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם